Конкурс "Кращий клас року" 2020-2021 н.р.
Положення про конкурс — «КРАЩИЙ КЛАС РОКУ»
І Загальні положення
1.1. Положення про конкурс — « КРАЩИЙ КЛАС РОКУ» у своїй роботі опирається на Закони України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про охорону дитинства», «Про позашкільну освіту», постанови Кабінету Міністрів України від 24.08.10 №778, програми «Основні орієнтири виховання учнів 1-12 класів загальноосвітніх навчальних закладів України, листа міністерства освіти і науки України від 20.08.10 № 1/9-557, наказів Головного управління освіти і науки від 26.02.10 № 96 «Про затвердження Плану заходів щодо впровадження Концепції національно-патріотичного виховання молоді у навчальних закладах»; від 04.04.08 № 162 «Про затвердження Плану організаційно-практичної роботи Головного управління освіти і науки на виконання основних заходів Міжгалузевої програми «Пізнай свою країну».
1.2. Конкурс проводиться з метою покращення психологічного клімату, згуртованості та наполегливості учнів класів у досягненні високих показників у навчанні, дисципліні, спорті, суспільно-корисних справах.
1.3. Кращий клас визначається серед 1-11класів за такими критеріями : чергування по школі, збір макулатури, зарядка, запізнення, шкільна форма, участь у шкільних та районних заходах, рівень вихованості, рівень навченості, наявність змінного взуття, олімпіади/МАН
1.4. Конкурс проводиться протягом усього року. Рейтинг класів у всіх номінаціях щомісячно визначається шкільним парламентом «Лідер» та педагогом-організатор. За результатами змагання класів у всіх номінаціях у травні конкурсу визначає «Клас року» у трьох ланках: молодша, середня, старша. Класи-переможці визначаються за найбільшою кількістю балів, отриманих за відповідними критеріями.
ІІ Критерії оцінювання
1. Чергування по школі
Бали виставляються щотижня за результатами чергування класних колективів.
2. Збір макулатури
Бали виставляються один раз на місяць. Клас, який зібрав максимальну кількість макулатури – отримує 12 балів.
3. Шкільна форма
Кожного тижня шкільний парламент організовує перевірку дотримання вимог до шкільної форми. Класу дається 12 балів, кожен порушник відіймає у свого класу один бал.
4. Зарядка
Щодня фізоргом школи проводиться перевірки якості виконання зарядки. Кожну п’ятницю педагог-організатор разом с фізоргом рахує середнє арифметичне кожного класу.
5. Олімпіади/МАН
Учні, які приймають участь у олімпіадах та МАН додають до свого класу додаткові бали. Призове місце – 12 балів. Участь – 10 балів.
6. Запізнення
Кожного дня черговий клас контролює та фіксує порушників, які запізнилися до школи. Кожен порушник відіймає у свого класу один бал.
7. Шкільні/міські заходи
Участь у заходах шкільного рівня додає класу – 12 балів, районного – 10, у разі якщо районний конкурс відбувався на конкурсній основі і клас отримав призове місце – 12 балів.
8. Наявність змінного взуття
Кожного ранку черговий клас фіксує порушників, які перебувають у школі без змінного взуття. Щоп’ятниці педагог-організатор разом з представниками шкільного парламенту рахують загальну кількість порушників за тиждень у кожному класі. 1 порушник – мінус 1 бал.
9. Рівень вихованості
Кожну п’ятницю педагог-організатор разом з учбовим центром парламенту здійснює моніторинг щоденників поведінки: рахують середнє арифметичне кожного класу та відіймає один бали від цієї суми у разі якщо до щоденника потрапили прізвища порушників.
III Оголошення результатів
1. Щомісячні підсумки моніторингу оголошується на інструктивно-методичних нарадах та засіданнях шкільного парламенту разом з активами класів.
2. Класи-переможці визначаються за найбільшою кількістю балів отриманих за навчальних рік. Результати оголошуються на урочистій лінійці присвяченій Святу останнього дзвоника.