Субота, 25.01.2020, 01:45
Приветствую Вас Гость | RSS

Маріупольський навчально-виховний комплекс "Ліцей-школа № 48"

Ласкаво просимо!
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Охорона життя і здоров'я дітей

ПРОФІЛАКТИКА ГРИПУ

Грип – це вірусне захворювання з можливістю тяжких ускладнень та ризиком смерті. Джерелом інфекції при грипі є хвора людина. Особливо заразна інфікована людина при грипі в розпал хвороби, в гарячковому стані. Період зараження продовжується в середньому 4-7 днів. Передача інфекції відбувається головним чином повітряно-крапельним шляхом.

Щорічна вакцинація є найефективнішим засобом для захисту організму від вірусів грипу. Вакцина захищає від усіх актуальних штамів грипу, є безпечною і ефективною.

За рекомендацією ВООЗ для забезпечення максимального захисту від вірусів, циркуляція яких очікується саме цього сезону, щорічно змінюється штамів склад вакцин.

Профілактика

Хоча найкращій спосіб вберегтися від сезонного грипу ‒ щорічна вакцинація, деякі прості правила допоможуть уникнути хвороби.

 1. «Захворів – сиди дома»;

Візьміть лікарняний. Грип швидко передається, тому так званий «трудовий героїзм» (коли ви хворі йдете на роботу) лише сприятиме поширенню інфекції.

 1. Уникайте близького контакту з хворим;

Намагайтеся якнайменше перебувати поряд із людьми, у яких застуда, нежить або кашель. Якщо захворіли ви, то тримайте дистанцію з іншими людьми, щоб вберегти їх від хвороби.

 1. Прикривайте ніс та рот;

Під час кашлю та чихання грип розповсюджується особливо швидко. Прикрийте серветкою рот та ніс – це знизить ймовірність передачі інфекції іншим.

 1. Мийте руки;

Часте миття рук допоможе захиститися від мікробів. Якщо поруч немає води та мила, використовуйте спреї для рук на спиртовій основі.

 1. Намагайтеся не торкатися обличчя;

На руках дуже багато мікробів. Торкаючись руками обличчя ви збільшуєте шанси мікробів потрапити в організм через очі, рот та ніс.

 1. Провітрюйте та дезінфікуйте приміщення;

Регулярно провітрюйте приміщення, ретельно очищайте та дезінфікуйте поверхні, до якої часто торкаєтеся вдома, на роботі або в навчальних закладах. Це особливо важливо, якщо в приміщенні перебуває хворий.

 1. Привчіть себе до корисних звичок.

Будьте фізично активними, уникайте стресу, висипайтеся, пийте багато води та харчуйтеся поживною їжею.

 

Памятка

«Правила поведения при нахождении на железной дороге»

 

Железная дорога является объектом повышенной опасности. Посторонним липам запрещается хождение по железнодорожным путям. Несмотря на это, многие граждане, в том числе школьники, продолжают ходить по путям, зачастую без определенной цели, становясь жертвами наезда поезда подвижного состава.

Бывают случаи, когда дети ради шалости кладут на рельсы различные предметы, обрывают рельсовые соединители, бьют линзы светофоров. Это приводит к нарушению движения поездов и. в зависимости от последствий, к административной или уголовной ответственности.

Дорогие ребята, помните!

Железнодорожные пути нужно переходить только в установленных местах, пользуясь пешеходными мостами, переездами. Где нет пешеходных мостов, путь следует переходить по железнодорожным настилам, где установлены указатели «Переход через пути».

Перед переходом по пешеходному настилу необходимо убедиться в отсутствии движущегося поезда, локомотива пли вагонов.

При приближении поезда, вагона, локомотива, следует остановиться, пропустить их и. убедившись в отсутствии движущегося подвижного состава по соседним путям, продолжить переход.

Подходя к железнодорожному переезду следует внимательно следить за световой и звуковой сигнализацией, а также положением шлагбаума, а при его отсутствии, прежде чем перейти через пути, необходимо убедиться, не приближается ли к нему поезд или локомотив.

Запрещается:

Ходить по железнодорожным путям.

Переходить или перебегать через железнодорожные пути перед близко идущим поездом, если расстояние до него менее 400м.

Помните! Мгновенно остановить поезд невозможно!

Переходить через пути сразу же после прохода поезда одного направления, не убедившись в отсутствии следования поезда встречного направления.

Переходить железнодорожные переезды при закрытом шлагбауме или показании красного сигнала светофора переездной сигнализации.

На станциях и перегонах подлезать под вагоны и перелезать через автосцепки для прохода через путь.

Проходить вдоль железнодорожного пути ближе 5 м от крайнего рельса.

Проходить по железнодорожным мостам.

Пролезать под закрытый шлагбаум на железнодорожном переезде, а также выходить на переезд, когда шлагбаум начинает закрываться.

Проезжать на грузовых поездах.

Залезать на вагоны.

Подниматься на электрические опоры, а также прикасаться к спускам, идущим от опоры к рельсу.

           Приближаться к лежащему на земле электропроводу или кабелю на расстоянии ближе 8м.

           

ЩО  РОБИТИ ПРИ  УКУСІ  БДЖІЛ, ОС?

       В останній час збільшилась кількість людей, які звертаються за медичною допомогою після укусу бджоли або оси, так що ця проблема сьогодні дуже актуальна.

      Бджоли нападають на людину виключно в цілях самозахисту. Потерпілому необхідно витягти з рани жало, щоб менше отрути попало в кров. На відміну від бджіл, оси після нападу не вмирають. Найбільш небезпечні укуси шершнів і джмелів - представників найбільшого роду ос. Вони боляче вжалюють, а їх отрута - сильний алерген. До того ж під час укусу самка комахи відкладає під шкіру людини личинку, яка викликає запалення.

     Для здорової людини укус комахи безпечний, але є категорія людей, яким слід уникати нападу ос. Це, в першу чергу, алергіки і астматики. Отрута оси на деяких людей діє як найсильніший алерген. Має значення і місце укусу. Якщо він потрапив в область грудної клітини, живота, а також в голову, наслідки можуть бути більш важкими, ніж при укусі в ногу або руку. Дуже небезпечні укуси в область ротової порожнини. Це може відбутися якщо ви відкусили, наприклад, яблуко або шматочок кавуна, на якому сиділа оса. Такий укус часто призводить до набряку дихальних шляхів і смерті від задишки.

Як же захистити себе від укусів бджіл, ос?

     Ми приваблюємо до себе бджіл не тільки солодощами і фруктами, але й ... одягом. Бджолам подобаються яскраві кольори, а також квітчастий візерунок. Осам подобаються гнилі фрукти, солодкі страви і напої. Не допускайте, щоб вдома псувались продукти, відро для сміття завжди тримайте закритим. Якщо поблизу з'явились бджоли або оси, уникайте різких рухів - предмет, який повільно рухається, непомітний для комах і не провокує їх.

      Не ходіть босоніж або у відкритому взутті по траві, будьте пильні біля кущів, які квітнуть. Перед тим як понюхати букет, переконайтесь, що на квітах немає комах.

     Приваблює ос і бджіл різкий запах поту і квіткова косметика. Щоб не подразнювати комах, намагайтесь пахнути літом нейтрально. Вікна вдома відчиняйте з заходом сонця, коли всі бджоли і оси повернулись до своїх гнізд.

Перша допомога при укусі бджоли, оси

       В першу чергу постарайтесь вилучити отруту із ранки, потім охолодіть ужалене місце, прикладіть примочку з розчином солі або соди (десертна ложка на півсклянки води). Навколо ранки можна нанести гормональну мазь або антигістамінний гель. Прийміть антигістамінний засіб, а також глюконат кальцію (по одній таблетці чотири рази на день).

       Якщо в укушеного розвивається набряк лицевих тканин, бронхоспазм, прискорюється серцебиття, з'являються судоми, біль у попереку, суглобах, області серця, слід негайно викликати “швидку допомогу ”.

Допомога при укусах бджіл (ос, джмелів), змій                  

        З усіх комах найбільшу небезпеку для людини становлять оси (шершень, звичайна оса тощо) і бджоли. Вони мають отрутний апарат, який складається із двох залоз (кислої і лужної), що з’єднуються з жалом.

       Бджоли поза гніздом чи вуликом майже не пускають у хід жало, але коли небезпека загрожує їхній домівці — вони нападають роєм. Ступінь отруєння після укусів бджіл залежить від кількості одночасних укусів, місця враження та індивідуальної реакції організму до бджолиної отрути. На місці враження з’являється пекучий біль, почервоніння зони запалення, набряк. Він може зникнути через декілька годин або днів. Деколи можливе загальне отруєння організму. Необхідно видалити жало, промити ранку етиловим чи нашатирним спиртом. Дати випити постраждалому стакан міцного солодкого чаю. Біль вгамовує лід, свинцеві примочки. Найнебезпечнішими є укуси ротової порожнини. У цьому випадку необхідно звернутися до лікаря. А як першу допомогу — слід прикласти холод. Набряк, що виникає після укусу, може розповсюдитись на гортань і зів, та призвести до удушення. Отож, щоб полегшити біль при укусах комах {оси, бджоли), необхідно: видалити зі шкіри жало; прикласти примочки з розчиненої у воді харчової соди; накласти лід на 20 хв. протягом декількох годин.

         За характером дії отрути змій поділяють на дві групи: «кров’яні отрути» {отрути гадюк) і нервово-паралітичні (отрути кобр). Укус гадюки особливо небезпечний для хворих людей. Отрути гадюк викликають як місцеву дію (сильний біль, набряк, крововиливи), так і загальну токсичну дію на організм (ослаблення серцевої діяльності, зниження артеріального тиску тощо). Крововиливи у внутрішні органи бувають небезпечними для життя. У важких випадках смерть може настати від таких ускладнень навіть за кілька днів після укусу.

       Отрута кобр діє на нервові центри, перш за все, на дихальний; смерть настає від паралічу дихальних м’язів. Сила дії отрути залежить від її кількості, місця укусу і фізіологічного стану людини.

     Для того щоб захиститися від укусів змій та інших отруйних тварин, потрібно знати, які отруйні тварини трапляються в даній місцевості, та особливості поведінки цих тварин; уміти розрізняти ознаки отруйних і неотруйних тварин (наприклад, вужа і гадюки) і уникати з ними контакту; пам’ятати, що різкі рухи тільки привертають увагу цих тварин і можуть викликати їх напад.

     Правила першої допомоги при укусах змій: слід створити всі умови для негайного введення сироватки; забезпечити потерпілому нерухомість, оскільки надмірні рухи сприяють швидкому проникненню отрути у кров; звільнити кінцівки від взуття, шкарпеток, браслетів тощо, оскільки може виникнути набрякне перетягувати гумовим джгутом кінцівку вище від місця укусу, оскільки це може призвести до порушення обміну речовин в ураженій ділянці; не надрізати краї рани і не відсмоктувати з неї кров, оскільки через пошкодження слизової оболонки ротової порожнини отрута може швидко потрапити у кров; дати випити значну кількість рідини (води, кави, чаю). Після надання першої допомоги потерпілого необхідно доставити у медичний заклад для введення антитоксичної сироватки — у місцевостях, де трапляються отруйні тварини, у розпорядженні медичних працівників є набір таких сироваток. Особливо небезпечними для здоров’я є нейротоксичні отрути. При їх потраплянні в організм людини перед лікарем стоїть завдання — відновити дихання, захистити клітини мозку від ураження.

 

Небезпека взимку

       

ДОРОГІ ДРУЗІ!

       Всі Ви добре знаєте, що зима, нажаль, це не лише довгождані зимові свята, зимові розваги, але й період коли погодні умови погіршуються і збільшується небезпека травмування. Щоб убезпечити себе, необхідно дотримуватись певних правил безпеки. Тож давайте згадаємо про всі складнощі зимового періоду та запам’ятаємо правила і рекомендації, яких необхідно дотримуватись, щоб не заподіяти шкоди власному здоров’ю.

       З настанням зими слід очікувати погіршення погодних умов – зниження температури повітря, ожеледицю на дорогах, заметілі та хурделиці.

       Особливо небезпечними взимку стають дороги, бо від замерзлого снігу і льоду вони робляться дуже слизькими. З’являється велика ймовірність травмування людей при падінні, тому працівники комунальних служб посипають тротуари піском або сіллю. Але ж буває, що через погодні умови, сильні снігопади, не всі вулички встигають посипати. Стають особливо небезпечними автошляхи. Часто на слизькій дорозі автомобіль стає некерованим і може зачепити пішоходів навіть на тротуарі.

Щоб не наражати себе на небезпеку потрібно знати:

 • пересуватися по тротуару потрібно не поспішаючи, не бігти, щоб не впасти, посковзнувшись на слизькій поверхні дороги;
 • не ходіть під вікнами та балконами житлових будинків, виступаючими дахами споруд, на яких можуть намерзати бурульки. Вони становлять не аби яку небезпеку, бо в будь-який момент можуть відірватися і травмувати перехожих;
 • не можна ходити близько до краю тротуару, щоб не послизнутися і не впасти на проїжджу частину. Також небезпека полягає в тому, що на слизькій дорозі може втратити керування автомобіль і випадково зачепити перехожого;
 • коли чекаєте на зупинці транспортний засіб, потрібно уникати штовханини, бо це може привести до падіння та травмування;
 • не штовхайтеся та не грайтеся у рухливі ігри поблизу дороги;
 • ніколи не спускайтеся на санчатах чи лижах з гірки, яка веде до проїжджої частини;
 • при переході дороги будьте особливо пильними. Переходьте вулицю лише на переході. Не поспішайте та не перебігайте через вулицю. Уважно придивляйтеся, щоб не було поблизу машин, або переконайтесь, що транспортні засоби вже зупинилися;
 • памятайте, що взимку особливо слизькі залізничні та трамвійні колії, тому переходити їх потрібно особливо обрежно.

Падати потрібно правильно:

 • у момент падіння згрупуйтеся, напружте м’язи, а доторкнувшись до землі, обов’язково перекотіться, від цього удар пом’якшиться;
 • не тримайте руки в кишенях, це збільшує можливість важчих травм, переломів.

       Друзі, хочемо дати Вам кілька порад, які допоможуть зробити взуття менш слизьким і уникнути падінь. Для цього, прикріпити на підбори взуття шматочки поролону або лейкопластир чи ізоляційну стрічку на суху підошву (хрест-навхрест або східцем). Також допоможе, якщо, перед виходом, натерти піском або наждачним папером підошву. Можна прикріпити наждачний папір на підошву (але від води піщинки наждачного паперу з часом обсипаються).

Також слід пам’ятати, що:

 • одягатися потрібно відповідно до погоди у теплі та зручні речі, так, аби надлишок одягу не перешкоджав рухові та пересуванню, не сприяв перегріванню та спітнінню;
 • зверніть увагу, одяг має бути з натуральної тканини і одягатися потрібно «як капустина», тобто одягнувши кілька шарів одягу;
 • не забувайте дома рукавички шапки та шарфики;
 • обув має бути вільною і не стискати ногу;
 • найкращими для пересування по слизькій поверхні є взуття з мікропористою чи іншою м’якою підошвою та без високих підборів.

       Якщо Ви довго перебуваєте на відкритому повітрі, намагайтесь рухатися та відновлювати кровообіг пальців рук і ніг. Для цього поплескайте в долоньки, притупуйте ногами.

        У випадку, якщо Ви обморозили якусь ділянку тіла, пам’ятайте, що не можна її нагрівати, обмивати гарячою водою чи розтирати цупкими тканинами. Обробити обморожену ділянку можна ледь теплою водою та дуже обережно розтерти, щоб не травмувати шкіру. В обов’язковому порядку зверніться до лікаря! Щоб зігрітись, випийте теплого чаю, закутайтесь у теплі речі.

       Зима – чудова пора для розваг, але щоб залишити від неї тільки приємні враження, необхідно пам’ятати, що кататися на ковзанах, санчатах, лижах потрібно у спеціально відведених для цього місцях. Не виходьте кататися на замерзлі озера чи річки, це надто небезпечно, можна легко провалитися під лід! Не слід кататися на лижах чи санчатах біля проїжджої частини та з’їжджати з небезпечних, неперевірених гірок!

        Нехай зима принесе Вам багато приємних сюрпризів. Нехай Вашим кредо стане дотримання правил безпеки і тоді катання на санчатах, лижах, ковзанах лише посприяють зміцненню здоров’я адже рухливі ігри на свіжому повітрі загартовують наш організм!

 

 

 

 

ПАМ'ЯТКА ДЛЯ БАТЬКІВ ЩОДО ПРОФІЛАКТИКИ ГОСТРИХ КИШКОВИХ ІНФЕКЦІЙ

         Шановні батьки! Щоб уберегти ваші родини від таких поширених та небезпечних захворювань, як гострі кишкові інфекції (ГКІ), слід виховувати санітарно – гігієнічні навички у сім’ї та змалку привчати дітей до особистої гігієни.

 • Гострі кишкові інфекції – це група гострих інфекційних хвороб, що характеризуються ураженням шлунково – кишкового тракту з порушенням водно – мінерального обміну, загальною інтоксикацією.

 • Щоб уникнути ГКІ, після прогулянки, перед приготуванням їжі, у процесі готування та перед їдою слід ретельно мити руки з милом.

 • Слід регулярно підстригати нігті собі і дитині. Довгі нігті, а також прикраси на руках знижують ефективність миття рук. Це особливо важливо для профілактики ГКІ у дітей раннього віку, до організму яких збудники інфекцій найчастіше потрапляють саме контактно – побутовим шляхом.

• Не варто вживати продукти сумнівної якості. Купуючи продукти на ринку, слід звертати увагу на умови їх зберігання. Особливо небезпечними є продукти, куплені у місцях стихійної торгівлі.

 • Ліпше вживати пастеризовані молочні продукти. Не слід вживати сире молоко та кисле молоко, приготоване у домашніх умовах.

 • Для приготування страв та напоїв слід використовувати лише свіжі, неушкоджені та ретельно очищені продукти, чистий посуд тощо. Наприклад, приготований сік слід вжити одразу та не зберігати до наступного годування.

• Особливу увагу слід приділяти безпеці продуктів харчування, адже чимало з них ми вживаємо сирими.

•  Перед вживанням сирих овочів, фруктів і ягід слід ретельно мити їх проточною питною водою, а потім обдати окропом.

 • Готуючи їжу, варто пам’ятати, що сирі продукти, зокрема птиця, м'ясо, риба, молоко тощо, часто заражені збудниками ГКІ. Запорукою їх знищення є ретельне кулінарне оброблення – температура продукту під час оброблення має становити 100 °С. Заморожені м'ясо, риба, птиця мають повністю відтанути перед кулінарним обробленням.

 • Якщо ви готуєте із запасом чи у вас залишилась частина страви, слід пам’ятати, що готові страви мають зберігатися або гарячими (при температурі приблизно 60 °С чи вище), або холодними (при температурі приблизно 10 °С чи нижче). Це край важливо, якщо ви плануєте зберігати страву 4 – 5 годин або більше.

• Розігрівати заздалегідь приготовані страви варто при температурі не нижче 100 °С. Це надійний спосіб уберегтися від мікроорганізмів, які могли розмножуватися в їжі у процесі її зберігання (правильне зберігання готових страв пригнічує розмноження хвороботворних мікроорганізмів, але не знищує їх повністю).

 • Слід завжди зберігати продукти харчування, дотримуючись умов і термінів придатності, що вказані на упаковці.

 • Варто пам’ятати про чистоту на кухні. На поверхнях для приготування їжі не має бути бруду, пилу, плям. Рушники для витирання та миття посуду слід щодня змінювати.

   • Для пиття та приготування їжі слід використовувати воду тільки гарантованої якості. Якщо у вас є сумніви щодо її характеристик, ліпше додатково прокип’ятити воду, аби попередити ризик зараження.

 

 

 

                    ПАМ'ЯТКА. ПРОФІЛАКТИКА ЕНТЕРОБІОЗУ

         Ентеробіоз — це захворювання, яке спричиняється паразитуванням гостриків в кишечнику людини, переважно в товстому; їх буває одночасно сотні і навіть тисячі. Кожна самка відкладає до 12 тис.яєць, які дозрівають на тілі людини і стають заразними.

Це найпоширеніше захворювання серед дітей та учнів шкіл, шкіл-інтернатів.

Зараження людини відбувається при попаданні збудника на руки, речі домашнього вжитку, іграшки, продукти харчування тощо, а також можливе постійне самозараження та зараження оточуючих людей, внаслідок чого захворювання нерідко триває місяцями і навіть роками.

Симптоми захворювання дуже різноманітні: слабість, болі в животі, свербіж, нудота, блювання, запаморочення, анемія, розлади нервової системи, дратівливість, безсоння тощо.

Діагноз ентеробіозу можна встановити спеціальними лабораторними дослідженнями в лікувально-профілактичному закладі або в ДУ “Львівський обласний лабораторний центр Дерсанепідслужби України” та його відокремлених структурах.

Щоб запобігти захворюванню на ентеробіоз та його поширенню слід дотримуватись, насамперед, правил особистої гігієни.в тому числі:

-  Старанно мити руки  перед їжею, після вулиці, туалету тощо.

-  Коротко зрізати нігті, не гризти їх.

-  Щодня увечері і вранці ( особливо хворим на ентеробіоз ) приймати душ.

-  Хворі повинні спати у білизні, яка щільно облягає тіло, щоб уві сні не забруднювати рук, постільну білизну.

-  Постільну та натільну білизну після сну щодня слід термічно обробляти (прасувати, кип”ятити, деззасоби недостатньо ефективні).

-  Необхідно тримати в чистоті іграшки, килими, дверні ручки, приміщення.

У РАЗІ ВИЯВЛЕННЯ ЕНТЕРОБІОЗУ ХОЧА Б У ОДНОГО ЧЛЕНА СІМ’Ї НЕОБХІДНО ЛАБОРАТОРНО ОБСТЕЖИТИ ВСЮ СІМ’Ю ТА ВЖИТИ ВСІХ ПРОФІЛАКТИЧНИХ ЗАХОДІВ ДЛЯ ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ (ОСОБЛИВО У ДІТЕЙ), ЗА ПРИЗНАЧЕННЯМ ЛІКАРЯ!

РЕЖИМ ДНЯ ШКОЛЯРА

       Дорослі далеко не завжди приділяють належну увагу режиму дня школярів. І дарма, адже саме на шкільні роки припадає найбільш важливий етап росту і розвитку організму дитини. У цей період розвивається нервова діяльність, формуються основні риси характеру, купуються необхідні в житті знання та навички, зміцнюється здоров’я.

      Коли дитина спить, вчиться, їсть і відпочиває завжди в один і той же час, то у нього виробляється звичка до такого чергуванню діяльності. Це чергування, повторюючись день у день, створює систему умовних рефлексів в корі головного мозку, внутрішній стереотип. Завдяки внутрішньому стереотипу, організм до певної години налаштовується на ту чи іншу діяльність.

       При дотриманні режиму дня, розумова діяльність школяра теж буде більш продуктивною.

      Режим дня школяра має бути побудований з урахуванням його фізіологічних, вікових та індивідуальних можливостей.

РЕЖИМ ХАРЧУВАННЯ:

       Важливо дотримуватися режиму харчування школяра. Якщо дитину годують, коли доведеться, то зазвичай він сам і не просить їсти. А діти звикли обідати в один і той же час, вже за 10-15 хвилин кажуть, що хочуть їсти, тому у них виробився рефлекс на цей час. І це цілком закономірно — в головному мозку збуджується харчової центр, травні залози виділяють соки, з’являється апетит, організм готовий приймати їжу і засвоїть він її найкращим чином.

РЕЖИМ СНУ:

     Те ж саме відбувається і з режимом сну школяра. Якщо діти лягають спати завжди в різний час, то вони довго не можуть заснути. А ті, які виробили звичку лягати в один і той же час, швидко засинають.

     Говорячи мовою фізіології, в клітинах головного мозку до цього часу починається сонне гальмування.

     Тривалість сну. Режим сну найчастіше порушується у старших школярів. Необхідно стежити за тривалістю сну:

 • молодші школярі повинні спати не менше 10-11 годин,
 • учні 5-6 класів — 9-10 годин,
 • старшокласники — 8-8,5 годин.

      Першокласники і діти з ослабленим здоров’ям повинні ще поспати після обіду 1:00 в провітреному приміщенні.

      О котрій годині лягати спати? Варто повторити, щоб діти швидко засипали, вони повинні лягати і вставати в один і той же час.

      Молодшим школярам потрібно лягати спати близько 9 години вечора,

      дітям 11-14 років — не пізніше 10 години вечора,

     більш старшим — не пізніше 11 години вечора.

     Перед сном не слід їсти, не займатися рухливими іграми. Можна спокійно погуляти 20-30 хвилин, вимити ноги і лягати спати.

І  ЗМІНА В ШКОЛІ:

      Школярі, у яких заняття  в першу зміну повинні вставати в 7-7.30 ранку, швидко піднятися з ліжка, відкрити кватирку, зробити ранкову зарядку.

      Потім умитися і почистити зуби, зачесатися, при

Вход на сайт
Поиск
Календарь
«  Січень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Copyright MyCorp © 2020
uCoz